Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie-bilety-lotnicze.eu/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Ryanair obsłużył cztery miliony pasażerów we Wrocławiu i rozpoczyna loty z Modlina

Ryanair - 4 milionowy pasażerPo siedmiu latach obecności Ryanaira we Wrocławiu, przewoźnik może pochwalić się swoim czteromilionowym pasażerem, którego obsłużył w połowie września. Szczęśliwym 4 milionowym pasażerem Ryanaira była Pani Ewelina Małek, odlatująca z Ryanairem do szwedzkiego Malmö.

Port lotniczy w stolicy Dolnego Śląska

Jest pierwszą polską bazą irlandzkiej linii lotniczej Ryanair, operator uruchomił ją na początku marca bieżącego roku i zbazował tam jeden ze swoich samolotów. Otwarcie bazy przełożyło się bezpośrednio na poszerzenie jego siatki połączeń na tym lotnisku. Obecnie przewoźnik oferuje 23 tanie połączenia z Wrocławia w najdalsze zakątki Europy, między innymi do Oslo, Malmo, ale także na Maltę i Kretę.

Pierwszy raz Ryanair wystartował z Wrocławia 25 marca 2005 roku, był to również pierwszy lot irlandzkiego przewoźnika w ogóle w naszym kraju, miejsce docelowym był wtedy port Londyn-Stansted. Od tego dnia tania linia zainaugurowała tanie latanie w Polsce rozpoczynając prawdziwą rewolucję w lataniu samolotem, sprawiając że podróż w przestworzach stała się dostępna dla przeciętnego Polaka.

Polska po wejściu do Unii Europejskiej i otwarciu granic zyskała ogromny potencjał, który doskonale wykorzystał irlandzki przewoźnik. Była podaż, jest i popyt, w krótkim czasie ta niskokosztowa linia zdobyła rzeszę klientów, którzy mając w końcu takie możliwości zapragnęli podróżować szybko i komfortowo.

Historia zatoczyła koło 28 marca 2012 roku

Tego dnia linia lotnicza Ryanair, po tym jak siedem lat wcześnie zainaugurowała loty z Polski właśnie z Wrocławia, teraz otworzyła tam swoją pierwszą w Polsce bazę operacyjną. Dla mieszkańców regionu i samego portu oznaczało to aż 7 nowych kierunków w siatce połączeń wśród których znalazła się między innymi Wenecja, Piza, Paryż, czy Malta.

Miniony już letni sezon tania linia lotnicza Ryanair może uznać do naprawdę udanych, pasażerowie byli bardzo zainteresowani rejsami Ryanaira do Włoch i Hiszpanii. Przewoźnik zaoferował zróżnicowaną ofertę, która przełożyła się na. 60% wzrost liczby pasażerów obsłużonych na tych trasach.

Ryanair - 4 milionowy pasażerTeraz gdy w Modlinie powstał nowy port lotniczy przewoźnik również będzie stamtąd operował. Na początek siatka połączeń będzie składać się z siedmiu kierunków między innymi do Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i Francji. Zimowy rozkład obejmie loty do Bristolu, East Midlands, Eindhoven, Frankfurtu, Glasgow, Liverpoolu i Paryża. W ciągu pierwszego roku swej obecności w porcie Warszawa-Modlin Ryanair planuje obsłużyć 1,5 miliona pasażerów rocznie. Dla regionu oprócz otwarcia się na świat oznacza także nowe miejsca pracy w liczbie 1500. Zimowy rozkład lotów zaczyna się pod koniec października i trwa do końca marca 2013 roku, być może na wiosnę pojawią się kolejne nowości.

W nowym porcie lotniczym Modlin oprócz taniej linii Ryanair swoje usługi zaoferował także drugi tani przewoźnik operujący na polskim niebie, mianowicie linia Wizz Air.

Wypowiedz się..

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free