Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/tanie-bilety-lotnicze.eu/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Ferie w Alpach gwarantują udany urlop

AlpyProszę Państwa lato się skończyło, czas pomyśleć o świętach Bożego Narodzenia, Sylwestrze i feriach zimowych, tegoroczna zima ma być ostra ale krótka, a więc na góry białego puchu nie ma co liczyć w naszym polskim klimacie. Są jednak na świecie miejsca, gdzie śniegu z pewnością nie zabraknie. O czym mowa? Oczywiście Alpy, do wyboru mamy włoskie, francuskie i szwajcarskie, nasz wybór padł na te ostatnie. Szwajcaria w 60 procentach pokryta jest przez góry, gdzie okiem nie sięgnąć tam widać jeden z 48 białych masywnych szczytów o wysokości ponad 4 tys. m n.p.m.. W kraju znajduje się ponad 200 ośrodków sportów zimowych oferujące w sumie 7300 kilometrów tras zjazdowych. Sezon narciarski trwa tutaj nieprzerwalnie przez 6 miesięcy w roku.

Większość szwajcarskie czterotysięczniki w tym słynny Matterhorn znajduje się w kantonie Wallis, którego granicę wyznacza dolina Rodanu. Wśród najbardziej znanych terenów narciarskich są m.in. 4 Doliny z Nendaz i Verbier lub Portes du Soleil (Bramy Słońca). Najwyższe tereny w Alpach to okolice szczytu Klein Matterhorn w Zermatt na wysokości prawie 3900 m n.p.m.. Dzięki bliskości Theodula ( jeden z lodowców Szwajcarii ) sezon w Zermatt trwa prawie cały rok. Na szczyt dostaniemy się w 40 minut dzięki kolejce linowej. 6-dniowy, międzynarodowy skipass kosztuje ok. 1000 PLN. Na szczycie góry znajduje się grota lodowa pełna lodowych, podświetlanych figurek. Klein Matterhorn oferuje turystom najdłuższą w Europie trasę zjazdową o długości 17 km.

AlpyKiedy już zmęczymy szusowaniem na nartach możemy uprzyjemnić sobie wieczór spędzając go w malowniczej restauracji w centrum Zermatt. Miasto charakteryzują drewniane domy i przytulne hotele. Co istotne miasto jest niedostępne dla ruchu samochodowego, obowiązuje wyłącznie tzw. eko-transport.

Linie lotnicze SWISS trzy razy w ciągu tygodnia wykonują przeloty na trasie Warszawa – Zurych. Koszt biletu lotniczego to około 500 zł za osobę. W prawdzie to nie mało, jednak warto poświęcić taką sumę na spędzenie niezapomnianych wczasów we dwoje, czy z rodziną. Do wyboru są takie największe ośrodki jak Crans Montana, czy Saas Fee. Region czterech Dolin upodobały sobie rodziny z dziećmi, bowiem właśnie tam wiele hoteli oferuje apartamenty czteroosobowe i opiekę dla najmłodszych.

Wypowiedz się..

CommentLuv badge

Spam protection by WP Captcha-Free